Inovační koktejl 2014

Hledáte inspiraci? Využijte příležitost akce pořádané v Hradci Králové.

Kdy: ve středu 12. listopadu 2014

Kde: TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové   www.tchk.cz

Vstupné: ZDARMA

Ve spolupráci s Českou inovací Inovátory.cz

Registrace: ZDE 
 

Přednášející:

Jana Filová a Lukáš Hrdlička - Jak připravit nezapomenutelný pitch

Jana Filová je strategický a inovační specialista. Podílela se na vývoji několika mezinárodních start-upových projektů jako Glogster EDU, BIG Launcher a mapINout. Má bohaté zkušenosti v oblasti analýz trhu, výzkumu a vývoje (VaV), byznys strategií a marketingu inovací, včetně osmileté podnikatelské praxe. V současné době působí v technologickém akcelerátoru Wayra CEE, dokončuje doktorské studium na VŠE v Praze a projekt podporující marketing inovací v oblasti moderních technologií. Publikuje v tištěných a online médiích, píše blog janafilova.wordpress.com. Lukáš Hrdlička působí jako lektor prezentačních dovedností a prezentační specialista. Proškolil již desítky lidí ve firmách jako Citibank, LMC, H1.cz, či DAS. Zpracoval design mnoha prezentací a připravil řečníky na konference a mezinárodní soutěže v Londýně, Zagrebu, nebo Budapešti. V současnosti ho baví pomáhat začínajícím podnikatelům jako mentor skrze akcelerační programy Wayra nebo Starcube. Pro ještě větší podporu podnikání spolu-založil projekt Entrepreneur Country v České republice, který je platformou na propojování startupů a korporací. 

Jan Mašek - Inovace v korporacích, od globálních až po lokální 

Jan Mašek z Innovation Leader, 3M Česko. Ve společnosti 3M pracuje šestým rokem, začínal na pozici obchodního zástupce, poté měl na starosti několik divizí. V současnosti je již třetím rokem na pozici inovačního lídra, v jehož roli implementuje inovace do firemního prostředí, pracuje na nových projektech a přístupech a v neposlední řadě propojuje 3M s okolním světem.

Markéta Wernerová - Spolupráce a podpora startupových firem z pohledu banky

Markéta Wernerová působí v Business Development Manager ČSOB. V bance má na starosti rozvoj spolupráce s třetími stranami, mimo jiné také spolupráci s Českou inovací nebo vysokými školami. Stojí za projektem, jehož cílem je podpora coworkingových center, a spolupodílí se na projektech banky pro startupy.  Dříve pracovala v manažerských pozicích v oblasti nových technologií, telekomunikací, internetu a financí.  
 

Další přednášky připravované do Inovačního koktejlu 2014 v oblasti regionálních inovací: 

Rudolf Bernart - Systematica (www.systematica.cz- Automatický parkovací systém pro cyklisty

 

Zdeněk Bardoň - Projectsoft (www.projectsoft.cz) - Od cukru až po hvězdy

Jak je možné se z cukrovarů dostat až na největší observatoře světa a jakou to má spolu souvislost.
 Zdeněk Bardon nyní již ex-ředitel firmy, ale jinak spolumajitel firmy, místopředseda představenstva a člověk který má na starosti vědecké aplikace. 
 

Klára Pavlíčková - Step TRUTNOV (www.steptrutnov.cz) - Inovativní způsob vytápění kotli na biomasu

Klára Pavlíčková reprezentuje společnost Step TRUTNOV a.s., která se zabývá výrobou průmyslových kotlů na biomasu a tlakových nádob. Vystudovala mezinárodní vztahy a evropská teritoriální studia se zaměřením na evropské právo. Během studií absolvovala roční studium v USA a půlroční studium na Nottingham Trent University ve Velké Británii. Následně pracovala v Bruselu, ve španělské Granadě a v několika dalších odvětvích v Praze. Nyní působí ve společnosti na pozici obchodní ředitelky. 
 

Jaromír Nechanický - Programm (www.programm.cz) - Jak mobilní aplikace šetří peníze v podnicích

Jaromír Nechanický se již více než 8 let zabývá vývojem podnikových mobilních aplikací. Během studií VŠ spoluzaložil firmu PROGRAMM s.r.o., jejíž hlavní činností je právě tvorba mobilních informačních systémů. Tyto systémy mají za úkol šetřit náklady a urychlovat činnosti v terénu. Jeho motem je: “cokoliv děláte, lze to i bez papíru”.
RIK HK
Aktuálně
Archiv aktualit