První kroky k modernizaci rychnovské nemocnice

V areálu Nemocnice Rychnov na Kněžnou začala demolice skladovací budovy. Samostatně stojící objekt, který byl donedávna využíván jako sklad pro různý materiál a truhlářská dílna jako lékárna, bude odstraněn. Prázdné místo po odstranění skladovacího objektu bude nejprve sloužit pro zařízení staveniště a následně jako parkovací plocha osobních automobilů. Nově bude v areálu nemocnice 198 parkovacích míst.

Demolice této dvoupodlažní nepodsklepené budovy probíhá za plného provozu zdravotnického areálu rychnovské nemocnice. Následně na ni naváže plánovaná přístavba a rekonstrukce tří podlaží stávajícího objektu DIGP. Na samotnou modernizaci rychnovské nemocnice aktuálně probíhá výběrové řízení na stavební práce s předpokládanou cenou 757 milionů korun.

Administraci kompletně zajišťuje Oddělení průmyslových zón CIRI. „Výstavba nového multioborového pavilónu a modernizace rychnovské nemocnice je náš stěžejní projekt a jsme rádi, že se nám postupnými kroky daří přiblížit vlastní zahájení výstavby“ uvedla Ing. Jana Jiráňová vedoucí oddělení.

demolice skladu   demolice skladu

Zdroj fotografií: Královéhradecký kraj

Aktuálně
Archiv aktualit