Pomozte zlepšit systém správy projektů podpořených z fondů EU

Národní orgán pro koordinaci Ministerstva pro místní rozvoj zahajuje veřejnou konzultaci ke zjednodušení administrativní náročnosti čerpání z evropských fondů pro připravované období po roce 2021. Zapojit se mohou žadatelé a příjemci evropských dotací.

Nové programové období startuje v roce 2021 a přípravy na něj jsou v plném proudu. Jedním z našich prioritních cílů, který dlouhodobě prosazujeme i na evropské úrovni, je co největší zjednodušení a to především s ohledem na příjemce podpory. Chceme získat názory a zkušenosti lidí, kteří projekty skutečně připravují a realizují – starostů, podnikatelů, úředníků z měst. Zjistit, co je skutečně trápí a možná jim i zbytečně ubírá čas, který by jinak mohli věnovat rozvoji projektu. Právě proto jsme spustili on-line dotazník, z jehož výsledků budeme vycházet při nastavování příštího programového obdob,“ podotkla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Olga Letáčková.

Dotazník je rozdělený do několika částí, které pokrývají celou šíři administrace projektu, od přípravy projektové dokumentace a její hodnocení, po správu veřejných zakázek a žádost o platbu až po následnou kontrolu. Vyplňování dotazníku zabere přibližně 35 minut a je možné ho kdykoli přerušit a později se k němu vrátit. Dotazník je nutné vyplnit nejpozději do 15. srpna 2018.

Dotazník naleznete zde.

Převzato z www.mmr.cz

 
Aktuálně
Archiv aktualit