Ohlédnutí za veletrhem URBIS SMART CITY FAIR 2019

Ve dnech 5. a 6. června se v Brně uskutečnil druhý ročník veletrhu URBIS, který je věnovaný tématu Smart City. Toto téma už nějakou dobu rezonuje v rámci veřejné správy a samosprávy a přináší stále nové podněty, které vyvolávají potřebu na ně reagovat na všech úrovních.

Když pomineme rovinu praktických realizací chytrých řešení, tak je důležité k celé problematice přistupovat komplexně a s nadhledem. Z tohoto pohledu je veletrh URBIS ideálním místem pro prezentaci koncepce Královéhradecký kraj Chytrý region, jehož je Centrum investic, rozvoje a inovací hlavním partnerem.

Stejně jako v loňském roce, měl Chytrý region na veletrhu svůj stánek. Loni se na něm podílelo šest partnerů, letos již sedm. Kromě Královéhradeckého kraje, Centra investic, rozvoje a inovací, Města Hradec Králové, Univerzity Hradec Králové, CzechInvestu, ITI hradecko-pardubické aglomerace se k nám přidala i Národní síť místních akčních skupin Královéhradeckého kraje. Od začátku roku se všichni partneři podíleli na realizaci letošní prezentace Chytrého regionu a podle ohlasů všech návštěvníků, se nám to opět povedlo.

Prezentace Chytrého regionu se mezi dalšími šedesáti stánky rozhodně neztratila, neboť byla doslova nabitá informacemi o aktivitách, které Chytrý region v Královéhradeckém kraji realizuje a o přínosu jednotlivých aktérů k chytrým řešením, na poli jejich působení.

Naši kolegové se na stánku rozhodně nenudili. Po oba dny trpělivě vysvětlovali všem zájemcům, čím je Chytrý region přínosem Královéhradeckému kraji. Všichni partneři se na stánku prezentovali společnými materiály s ohledem na chytrá řešení. Zároveň se představovali jednotlivý partneři Chytrého regionu. Chytrý region byl mezi ostatními takovou bílou vránou. Neprezentoval jedno technické řešení konkrétního problému, ale ucelenou koncepci pro chytré řešení celého regionu! Právě tento celostní komplexní přístup oceňovali všichni nejvíce. 

Součástí veletrhu byla také mezinárodní konference s účastí více než 160 řečníků z celé Evropy. Ani v této části veletrhu jsme nezůstali stranou. Druhý den se naše kolegyně zúčastnily dvou panelů. Zita Kučerová vystoupila na panelu „Nové role krajů a MAS“, věnovaném změnám v přístupu krajů a místních akčních skupin k chytrým řešením. Jana Smetanová představila náš přístup k podpoře sociálního podnikání. Přednášky a debatní panely se konaly souběžně na osmi pódiích ve dvou výstavních halách. Celý veletrh přivítal 1700 odborných návštěvníků, převážně zástupců státní a veřejné správy a odborníků z oblasti inovačních řešení pro chytrá města.

Příští ročník veletrhu URBIS Smart City Fair se uskuteční v termínu 3. - 4. června 2020.

URBIS 2019

URBIS 2019
URBIS 2019
URBIS 2019
URBIS 2019
Stránky: 1 2 
Aktuálně
Archiv aktualit