Díky schválení projektu, který připravovalo CIRI, bude realizována oprava a výstavba nového návštěvnického centra u pevnosti Dobrošov na Náchodsku zhruba za 90 milionů korun.
Projekt počítá s opravou tří podzemních sálů, schodiště a výtahu. Opravené by měly být také některé pevnostní objekty na povrchu. Návštěvnické centrum by mělo nabídnout sociální zázemí, občerstvení a přednáškový sál.
Dobrošovská pevnost je od konce listopadu do konce března přístupná jen na objednání, kvůli hnízdícím netopýrům je počet návštěvníků omezený. Podzemím pevnosti vede v sezoně jedna prohlídková trasa, mimořádně bývá přístupný také objekt Jeřáb. V minulých letech si objekt prohlédlo na 25.000 lidí ročně.
Hradecký kraj pevnost Dobrošov získal bezplatně od armády, prohlídky pro návštěvníky v ní zajišťuje náchodské muzeum. Dobrošovská pevnost vznikla, aby společně s dalším pohraničním opevněním chránila republiku proti rozpínajícímu se nacistickému Německu. V době protektorátu byla pevnost uzavřena a po roce 1945 byla opuštěna až do 60. let. První návštěvníci do pevnosti vstoupili 1. května 1969.