Domky rodinného typu poslouží lidem se zdravotním postižením

Realizace projektu v Třebechovicích naplňuje transformační plán, který se týká kvasinského Ústavu sociální péče pro mládež. Konkrétně nahradí dvanáct lůžek, která mají ústavní charakter a stávajícím či budoucím klientům se zdravotním postižením nabídne život v přirozeném domácím prostředí, srovnatelný s běžným životem jejich vrstevníků.

Administrátorem projektu je Centrum investic, rozvoje a inovací.

Výstavbou tohoto nového zázemí kraj řeší nevyhovující strukturu kapacit pobytových sociálních služeb pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením.

V Třebechovicích budou postaveny dva rodinné domy, každý pro jednu domácnost, ve které bude vždy 6 klientů. Oba domy budou přízemní a budou vyhovovat současným standardům pro služby v sociální pobytové péči. Jednolůžkové pokoje pro celkem dvanáct uživatelů budou vybaveny nábytkem i potřebnou elektronikou. Předpokládané stavební práce za necelých 48 milionů budou ukončeny na konci příštího roku a objekt do užívání předán v září 2022.

Jsem velmi rád, že se na realizaci tohoto projektu podařilo získat dotaci ve výši 30 milionů korun“, doplňuje ředitel CIRI Lukáš Korych.

Třebechovice

Třebechovice 1
Třebechovice 2
Třebechovice
Aktuálně
Archiv aktualit