Coworking začíná být populární v České republice

Trend coworkingu se šíří i do České republiky! Co to coworking znamená? Je to prakticky životní styl. Coworking v překladu znamená spolupráce, což je zároveň vztyčný bod tohoto konceptu.
 
Tento model je celosvětově velice oblíbený a také v České republice již existuje několik coworkingových center. První coworkingová centra vznikala v San Franciscu, kde si jej začínající podnikatelé velmi rychle oblíbili. Z tohoto důvodu se coworking dále rozšířil do světa a také do České republiky. Model coworkingu je postaven na spolupráci/vzájemné pomoci, přátelské atmosféře mezi podnikateli využívající tyto centra.
 
Typickým klientem je většinou živnostník z různých oborů. V coworkingu najdete grafiky, ajťaky, účetní atd. Většina těchto coworkingů poskytuje také nutnou podporu v začátcích podnikání (příprava podnikatelského záměrů, pomoc s financováním projektu atd.). Podnikatel zároveň v coworkingovém centru ušetří náklady za vlastní kancelář a přitom může klienta přivítat v reprezentativních prostorech. Dále se potká se zajímavými lidmi, se kterými může navázat spolupráci a pracovat na společných zakázkách a projektech. Mimo jiné se zde pořádají zajímavé akce z oblasti podnikání.
 
„Coworking je prakticky životní styl, rozvíjíte své podnikání a při tom můžete využít podpory zkušených lidí a v neposlední řadě si užít spoustu zábavy.“ říká Jiří Štěpán Podobné coworkingové centrum s názvem Coolworking, existuje nově i v Hradci Králové. Je to příležitost pro začínající podnikatele, více informací najdete na www.coolworking.cz , přijďte se podívat, říká Jiří Štěpán (manager Coolworking).
 
Pro více informací, prosím, kontaktujte:
Mgr. Jiří Štěpán
Startup manager
tel.:  +420 734 640 639
mail: jiri.stepan@tchk.cz
coolworking
Aktuálně
Archiv aktualit